Brasileiro: Σωτήριος Ντάτολο για Μινέιρο (videos)

Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον πρώην μέσο του Ολυμπιακού, Χεσούς Ντάτολο, η Ατλέτικο Μινέιρο πήρε 1-1 στην έδρα της Σακεποένσε.

Οι δύο ομάδες «χρωστούσαν» το μοναδικό σημερινό ματς του Brasileiro από τη δέκατη αγωνιστική της τρέχουσας σεζόν, αλλά αρκέστηκαν στο βαθμό της ισοπαλίας. Πάντως, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο 42ο λεπτό με τον Ζάιλτον, αλλά στο ημίχρονο εισήλθε ως αλλαγή ο Ντάτολο και άλλαξε την εικόνα της αναμέτρησης υπέρ της Μινέιρο. Φανέρωσε τρομερά κέφια στο γήπεδο και έπειτα από δική του εκτέλεση κόρνερ ο 35χρονος Λεονάρντο Σίλβα ισοφάρισε σε 1-1 στο 93ο λεπτό.

10

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ