Αγροτικός Αστέρας – Μουδανιά 4-2

Χωρίς άγχος οι γηπεδούχοι «φιλοδώρησαν» με τέσσερα γκολ τους αδιάφορους βαθμολογικά φιλοξενούμενους

Έχοντας εξασφαλίσει την άνοδο στη Football League ο Αγροτικός Αστέρας υποδέχτηκε τα Μουδανιά και κατάφερε να πάρει την άνετη νίκη με 4-2. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Βελλίνης στο 9’ και ο Κρυστάλλης στο 13’ έκανε το 2-0. Επτά λεπτά αργότερα ο Κοσμίδης πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Αγροτικό, ενώ στο 25’ ο Αποστόλου μείωσε σε 3-1. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63’ ο Κρυστάλλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 4-1, με τον Φωτιάδη στο 66’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Διλμπέρης): Ταταρίδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης (65’ Ζουμπούλης), Γεωργιάδης, Καπίας, Σαμουηλίδης, Κοσμίδης (75’ Βαφέας), Μπεκιάρης (55’ Θεοδωρίδης), Κρυστάλλης, Λαζαρίδης, Βελλίνης.

Π.Ο. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ (Στόϊκος): Τεντώνης, Ντόι (22’ λ.τ. Σαρηγιαννίδης), Αλμανίδης, Καράγαλης, Μπιμπισίδης, Στάϊκος, Φωτιάδης, Αποστόλου, Λεονταρίδης, Σερέτης, Πλατάκης.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση