AFC Champions League: «Σφραγίδα» Γκιάν για Αλ Αΐν (videos)

Ο Ασαμόα Γκιάν πέτυχε αμφότερα τα γκολ στο 2-1 της Αλ Αϊν με την Αλ Τζαζίρα, το οποίο διαμόρφωσε συνολικό 4-2 στον «εμφύλιο» των Η.Α.Ε. στη διπλή σειρά του δεύτερου γύρου του AFC Champions League.

Δίχτυα βρήκε στο 61ο και στο 81ο λεπτό ο Γκανέζος διεθνής ανατρέποντας το αρχικό 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, ενώ στον «εμφύλιο» της Σαουδικής Αραβίας η Αλ Ιτιχάντ διπλασίασε τις νίκες της με εκτός έδρας 3-1 επί της Αλ Σαμπάμπ χάρη σε δύο γκολ του 19χρονου Φεχάντ Αλ Μουαλάντ. Νωρίτερα πέρασε στα προημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Ασίας η Γκουανζού Εβεργκράντε, αν και γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-0 από τη Σερέζο Οσάκα, καθώς την προηγούμενη εβδομάδα κέρδισε με 5-1 στην Ιαπωνία, ενώ οι Ποάνγκ Στίλερς επιβλήθηκαν της Τσόνμπουκ με 1-0 χάρη σε γκολ του Κιμ Σέουνγκ-Ντάε στο 6ο λεπτό και διατήρησαν με άνεση το συνολικό 3-1 εκμεταλλευόμενοι αποβολή του Τσόι Μπο-Κιούνγκ στη λήξη του 45λεπτου.

Σανφρέσε Χιροσίμα (Ιαπωνία)-Ουέστερν Σίντνεϊ Ουόντερερς (Αυστραλία) 3-1 & 14/05

Σημείωση: Στις 26 Μαΐου θα διεξαχθεί η κλήρωση για τα προημιτελικά, τα ημιτελικά και τον τελικό της διοργάνωσης.

Champions League: Φαβορί η Παρί Σεν Ζερμέν, ονειρεύεται η Ντόρτμουντ – Η ώρα και το κανάλι
Στίβος: Τρίτη θέση για την Τζένγκο στην Ουέλβα
Λουίς Ενρίκε: «Η ομάδα μου είναι θαρραλέα, να μην δούμε την πίεση ως απειλή»
Πόλο: Στα ημιτελικά ο Εθνικός, 11-10 τη Γλυφάδα σε ματς - θρίλερ