Καλαμάτα-Δόξα Νέας Μανωλάδας 4-1

Εύκολο απόγευμα είχε την Κυριακή (4/5) η Καλαμάτα, η οποία επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, διασύροντας 4-1 την Δόξα Νέας Μανωλάδας.

Ο Μπελεβέτης άνοιξε το σκορ για τους Μεσσήνιους στο 16’ και στο δεύτερο μέρος η «Μαύρη Θύελλα» με απίστευτο… κρεσέντο σε οκτώ λεπτά «καθάρισε» το ματς. Ο Ηλιόπουλος στο 61’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Μίλτου Γκόφα και δύο λεπτά αργότερα, ο Πούτσι έκανε το 3-0. Στο 69’ ο Ηλιόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε διαστάσεις θριάμβου για τη νίκη της Καλαμάτας, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 90’ με τον Σεϊτάι.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γκόφας): Κολοβούρης, Μαρτίνος, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Σκαρλάτος, Κουντάνης (62’ Πούτσι), Ηλιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Αθανασόπουλος, Μπελεβέτης (73’ Σκόνδρας), Καλαντζής (75’ Καραχάλιος).

ΔΟΞΑ Ν. ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ (Τσίρκοβιτς): Τσάκωνας, Νιφορόπουλος, Μπίζος, Νικολακόπουλος (λ.τρ. 41’ Σεϊτάι), Καλυβοκάς, Κωστής (73’ Δαβουρλής), Μιχαηλίδης, Κυριαζόπουλος, Μελετίδης (67’ Πλαστουργός), Μικελάτος, Γούρμος.

Euro 2024: Εντυπωσιακή Ισπανία, με ανατροπή η Ιταλία - Το πανόραμα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος
Euro 2024, Ιταλία – Αλβανία 2-1: Ξεπέρασε το σοκ και το γύρισε σε πέντε λεπτά!
ΑΕΚ: Γέμισαν παιδιά τα Σπάτα – Σέντρα στο τουρνουά FAIR PLAY CUP (video)
Euro 2024: Συλλήψεις 50 οπαδών με μαχαίρια πριν το Ιταλία – Αλβανία