Μύκονος-Ατσαλένιος 1-2

Νικηφόρα πέρασε από τη Μύκονο ο Ατσαλένιος, επικρατώντας 2-1 της τοπικής ομάδας.

Οι Κρητικοί μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 27’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με σουτ του νεαρού Μπουτσάκη. Στο 29’ η κεφαλιά του Π. Γιακουμάκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στο επόμενο λεπτό ο Πουλάκης απέκρουσε σωτήρια την κεφαλιά του Γιώργου Γιακουμάκη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τον ΠΟΑ, καθώς στο 48’ ο Π. Γιακουμάκης μετά από ασίστ του Μπουτσάκη, πέτυχε το 0-2. Η απάντηση της Μυκόνου ήρθε στο 51’, με τον Καρρά να μειώνει με πλασέ σε 1-2. Το γκολ αυτό ανέβασε την ψυχολογία των γηπεδούχων και στο 67’ άγγιξαν την ισοφάριση, αλλά η κεφαλιά του Καρρά δεν βρήκε στόχο. Το 1-2 έμεινε ως το τέλος, με τον ΠΟΑ να παίρνει τους πολύτιμους τρεις βαθμούς, στη μάχη που δίνει για την παραμονή.

MΥΚΟΝΟΣ (Τάσος Γούλας-Δημήτρης Δάρρας): Πουλάκης, Μύρτινας, Βλαχόπουλος, Καρατζάς Κουκάς, Καρπαθάκης, Γιογιός, Μπάτσι, Παππάς, Λαλαής, Κυπριτίδης

ΠΟΑ (Μανώλης Πατεμτζής): Συνάνης, Χαλκιαδάκης, Πρωτογεράκης, Γιακουμάκης Γ., Πετράκης, Γιακουμάκης Μπουτσάκης, Καρυωτάκης, Καλομοίρης, Συσκάκης, Γιακουμάκης Π.