Διγενής Λακκώματος - Μουδανιά 2-3

Με τρία γκολ μέχρι το 48’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το διπλό

Κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα το ματς τα Μουδανιά κατάφεραν να πάρουν σημαντικό προβάδισμα που δεν καλύφθηκε παρά την… αντεπίθεση του Διγενή. Στο 20’ λοιπόν ο Ταρασίδης με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 38’ ο ίδιος παίκτης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής μετά από χέρι του Ορφανού. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48’ ο Φωτιάδης ύστερα από ασίστ του Ταρασίδη με κοντινό πλασέ κάνει το 3-0. Στο 70’ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν όταν το σουτ του Γεωργιάδη χτύπησε στο δοκάρι, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Παπαποστόλου εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος για το 3-1, ενώ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο σκόραρε ο τελευταίος στο 90’ για το τελικό 3-2.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Μαντής, Λαμπερνάκης, Λιόλιος, Μανουσαρίδης (46’ Σαρβανίδης), Σαραγιώτης, Γεωργιάδης (73’ Βιτλής), Στασινόπουλος, Ορφανός, Γκουγκουλιάς (30’ λ.τ. Μαραμπαΐδης), Μιχάλης, Παπαποστόλου.

Π.Ο. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ: Τεντώνης, Λεονταρίδης, Μπιμπισίδης (61’ Κώστας), Καράγαλης, Ντινιώτης, Στόϊκος (54’ Ντόι), Φωτιάδης, Αποστόλου, Ταρασίδης, Σερέτης, Πλατάκης (88’ Μίχος).