Ατρόμητος Πειραιά-Ρούβας 3-1

Ο Ατρόμητος Πειραιά ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της παραμονής απέναντι στον Ρούβα, πανηγυρίζοντας τη νίκη 3-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έδειξαν τις… προθέσεις τους. Μόλις στο 5’ ο Στρατής με φάουλ σημάδεψε το δοκάρι του Ντρόμπου, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Αργυράκης ανέτρεψε τον Δανασή, με τους Πειραιώτες να ζητούν πέναλτι, αλλά ο διαιτητής Παναγιωτόπουλος έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Η υπεροχή του Ατρόμητου μετουσιώθηκε σε γκολ στο 11’ με τον Δανασή, ενώ στο 30’ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με το αυτογκόλ του Πουλάκη.

Στο 70’ ο Παντελής έχασε την ευκαιρία να μειώσει για τους Κρητικούς, καθώς το σουτ χτύπησε στο δοκάρι, ενώ στο επόμενο λεπτό, ο Λοϊζίδης με πλασέ «έγραψε» το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 86’ με τον Τριανταφύλλου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αλέκος Λιθόπουλος): Ζιόκας, Παντελίδης, Γαβαλάς, Κρητικός, Γεωργούλης, Στρατής, Κακκάβας (85' Μηλιώνης), Λοιζίδης, Ευθυμιάδης, Δανασής (23' λ.τρ. Γεωργιάδης), Μυλωνάς (72' Στεφανής).

ΡΟΥΒΑΣ (Αντώνης Καλογεράκης): Ντρόμπος, Πετράς, Τζιράκης (60' Νταβιγλάκης), Αργυράκης, Ανυφαντάκης, Πουλάκης, Αντωνάκης, Φουκαράκης, Τριανταφύλλου, Κεφαλούκος (26' Κλωνάρης), Παντελής.