Προοδευτική – Μύκονος 3-2

Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα που έγινε στο γήπεδο του Κορυδαλλού, έβγαλε νικητή την Προοδευτική απέναντι στην Μύκονο, καθώς επικράτησε με 3-2.

Μπροστά σε 200 περίπου οπαδούς τους που αψήφησαν το κρύο, οι «βυσσινί» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με το αυτογκόλ του Μπαλή στο 20’. Επτά λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 27’ ο Νιφαδόπουλος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρμα τα των γηπεδούχων.

Η Μύκονος αντέδρασε στο υπόλοιπο χρόνο που απέμενε για την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και με κεφαλιά του Βλαχόπουλου στο 40’ μείωσε σε 2-1. Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες δημιούργησαν πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες, με τον Μπούμπα στο 65’ να τριπλασιάζει τα τέρματα για την Προοδευτική. Οι «νησιώτες» το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 80’ με τον Μπάτσι σε 3-2 .

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Γιάννης Δρακωνάκης): Μπαντίκος, Κατσίβελας, Παπαχαραλάμπους, Καψαλόποδας, Τούρλος, Μπούμπας, Μάμαλος (46' λ. τρ. Αλεξίου), Βούζας, Ποτουρίδης, Μακαρονάς (60' Κοξαράκης), Νιφαδόπουλος (80' Δικαιόπουλος)

ΜΥΚΟΝΟΣ (Τάσος Γούλας): Παλιούρας, Μύρτινας, Φιορεντίνος (33' Γιογιός), Μπαλής, Καρατζάς, Καρπαθάκης, Βλαχόπουλος, Βαλαμούτης, Καρράς (46' Κυπριτίδης), Μπάτσι, Παππάς

Δείτε αναλυτικα τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία γία του 5ου ομίλου

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες