Ρήγας Φεραίος – Νάουσα 4-1

Εντυπωσιακή η ομάδα του Βελεστίουν, σκόρπισε τη Νάουσα και ανέβηκε ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία.

Το συγκρότημα του Λάκη Μπακάλη δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη Νάουσα και από το 20’ πήρε προβάδισμα με γκολ του Ζατσάι. Στο 24’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0, ενώ παρά τη μείωση του σκορ από τον Πέικο στο 50’, ο Ρήγας Φεραίος δεν έριξε ρυθμούς. Από τη στιγμή που η Νάουσα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα Σιμσέρη, όλα έγιναν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους.

Ο Κουβελάς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραία λόμπα, από μακρινή απόσταση, του Γουτούλη.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ (Λάκης Μπακάλης): Τσουμπέκος, Γουτούλης, Βουραζέρης, Γούτος, Κόκκας, Ζενούνι (73' Χατζηαθανασίου), Αλεξίου, Μπίκας, Κουβελάς (69' Μπλέτσας), Ζατσάι, Τσουκάλης (60' Μιχολίτσης),

ΝΑΟΥΣΑ (Γιάννης Κερλίδης): Σιμσερής, Παπαδής (48' Κύρου), Αργυρίου, Πέικος, Νικόλτσης, Κεφαλάς, Συμπεθέρης, Αβραμόπουλος (46' Ζούρκος), Μπενίσκος, Γασπαράτος, Περηφανόπουλος