Διγενής Λακκώματος – Μακεδονικός 2-3

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στο Λάκκωμα, εκεί όπου ο Μακεδονικός επιβλήθηκε 3-2 του τοπικού Διγενή.

Μεγάλη αναμέτρηση ανάμεσα σε Διγενή Λακκώματος και Μακεδονικό με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις επικρατώντας 3-2 για να μείνουν ζωντανοί στη «μάχη» της παραμονής.

Ο Παπαποστόλου στο 18’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 28’ Ζαγναφέρη. Στο 44’ όμως, ο Παπαποστόλου ξανά έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος όμως, ήρθε η ανατροπή με δύο γκολ στις καθυστερήσεις. Στο 93’ από το σημείο του πέναλτι ο Δούμας ισοφάρισε, για να γίνει η ολική ανατροπή στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κρυστάλλη.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Ταχματζίδης, Μπίκας, Σπανός, Τουλκερίδης (90’ Αθανασιάδης), Τσιώνας, Γεωργιάδης (83’ Χότζα), Βιτλής, Δραγανίδης, Στασινόπουλος (75’ Κωστικίδης), Μιχάλης, Παπαποστόλου.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Πουλίτσης, Φοιτάς, Μπασκάκης, Πουρσανίδης, Δούμας, Γεωργούλας, Λένος (63’ Φούκας), Μαρίγκος, Ζαγναφέρης, Λαγγίζος (75’ Τσιαμπάζης), Γαρύφαλλος (46’ Κρυστάλλης).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Χαλάει ο καιρός με πτώση θερμοκρασίας μέχρι το Σάββατο
Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!
Euroleague: Σπουδαίο "διπλό" και πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four
ΑΕΚ: Απέκτησε την Σακραντζίγια