Διγενής Λακκώματος-Αγροτικός Αστέρας 1-3

Στο… κατόπι του Πανσερραϊκού παρέμεινε ο Αγροτικός Αστέρας, ο οποίος επιβλήθηκε εκτός έδρας 3-1 του Διγενή Λακκώματος.

Η ομάδα του Εύοσμου μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Παπαδόπουλος πήρε το… ριμπάουντ από την ασταθή επέμβαση του Παπαβασιλείου. Ο Διγενής έφερε το ματς στα ίσια (1-1) στο 31’ με το σουτ του Γεωργιάδη, ενώ στο 35’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Μιχάλη, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Μάλιστα, στο 47’ ο Παπαποστόλου σκόραρε για το «συγκρότημα» του Λακκώματος, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ και στο 60’ ο Βελλίνης με σουτ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα για τον Αγροικό και πέντε λεπτά αργότερα, ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Παπαβασιλείου, Λαμπερνάκης, Σπανός, Τουλκερίδης, Σαραλιώτης (27’ λ.τ. Μανίκας), Γεωργιάδης, Βιτλής, Δραγανίδης (81’ Αντωνιάδης), Στασινόπουλος (70’ Κωστικίδης), Μιχάλης, Παπαποστόλου.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Τατταρίδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης, Γεωργιάδης, Γκρμαν, Σαμουηλίδης (87’ Θεοδωρίδης), Χατζηηλιάδης, Παπαδόπουλος, Λαζαρίδης (68’ Κουκουλέκης), Μπεκιάρης, Βελλίνης (85’ Κρυστάλλης).

Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη