Στο τέλος η Σαμπντόρια

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε η Σαμπντόρια με 2-1 στην έδρα της Λιβόρνο για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ξέφυγε η Σαμπντόρια η οποία επικράτησε δύσκολα 2-1 της Λιβόρνο εκτός έδρας. Ο Έντερ στο 19’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους «μπλουτσερκιάτι».

Στο 92’ ο Σιλιγκάρντι ισοφάρισε για τη Λιβόρνο για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Πότσι.

ΛΙΒΟΡΝΟ: Μπάρντι, Κόντα, Έμερσον, Κετσερίνι, Σκιαταρέλα (70' Πιτσίνι), Λούκι, Ντάνκαν, Μπενάσι (64' Σιλιγκάρντι), Παουλίνιο, Εμεγκαρά (77' Μπόρχα), Γκρέκο.
ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Ντα Κόστα, Ντε Σιλβέστρι, Γκασταλντέλο, Παλόμπο, Κόστα, Μπαρίγια (78' Ρεγκίνι), Μπιάρνασον, Κρστίσιτς, Ομπιάνγκ, Έντερ (71' Πότσι), Γκαμπιαντινι (56' Σανσόνε)