Πανηγυρική πρόκριση στη Μανωλάδα ο Εθνικός Σαγέικων

Στα πέναλτι πήρε σπουδαία πρόκριση ο Εθνικός Σαγέικων στη Μανωλάδα, απέναντι στην τοπική Δόξα με 4-3.

Το παιχνίδι έκρυβε πολλές συγκινήσεις, καθώς οι «μαυραετοί» άνοιξαν το σκορ στο 33’ μετά από εκπληκτικό συνδυασμό, όταν ο Παναγόπουλος έστρωσε ωραία τη μπάλα με το σώμα στο Γούρμο, ο οποίος με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Μελετίδη κι εκείνος έκανε το 1-0

Στο 41’ ο Αυγερινός όμως έφερε το ματς στα ίσια για το Εθνικό, με καρφωτή κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Αθανασόπουλου. Στο 44’ σε μια κόντρα ο Αθανασόπουλος «σημάδεψε» το δοκάρι για τη Δόξα. Στο δεύτερο ημίχρονο χάθηκαν ευκαιρίες, όμως το 1-1 δεν άλλαξε και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Στο πρώτο μέρος ο Σειτάι είχε δοκάρι στο 114’, ενώ ο Εθνικός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βουρλούμη.

Οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στην «ρώσικη ρουλέτα» των πέναλτι. Εκεί οι παίκτες του Εθνικού στάθηκαν πιο τυχεροί και με 4-3 πήραν τη νίκη- πρόκριση.