Στα πέναλτι ο ΠΦΟ Πανόπουλου στην Τρίπολη

Ματς για γερά νεύρα έγινε στην Τρίπολη με τον ΠΦΟ Πανόπουλου να επικρατεί 3-1 στα πέναλτι του Παναρκαδικού και να συνεχίζει στο Κύπελλο Γ’ Εθνικής.

Μετά από ένα πλούσιο 90λεπτο όπου οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, χωρίς να τα καταφέρουν. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση και στο 107’ η ομάδα της Ηλείας έκανε το 0-1 με τον Κωνσταντινίδη. Όμως στο 122’ ο Παναρκαδικός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Δήμου. Ο παθών ανέλαβε την εκτέλεση, ευστοχώντας για το 1-1 και στέλνοντας την αναμέτρηση στα πέναλτι.

Εκεί οι παίκτες του ΠΦΟ Πανόπουλου ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν την πρόκριση με σκορ 1-3.