Στην Ανόρθωση το ντέρμπι (video)

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» όπου η Ανόρθωση επικράτησε 3-1 της Ομόνοιας με δύο γκολ στις καθυστερήσεις!

Παιχνίδι για γερά νεύρα διεξήχθη στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κύπρου όπου η Ανόρθωση φιλοξένησε την Ομόνοια. Οι δύο ομάδες προσέφεραν θέαμα με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη μεγάλη νίκη με 3-1.

Ο Δημητρίου στο 62’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, για να έρθει η ισοφάριση από τον Γκίγκιεβιτς στο 85’. Στο 94’ όμως ο Κολαούτι έκανε το 2-1 για την Ανόρθωση, ενώ ο ίδιος παίκτης στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Βαλβέρδε, Δημητρίου, Άντιτς, Μάκος, Αβραάμ, Αλέξα, Οχαγιόν, Γκαρσία, Φοφανά (90+7' Κάλβο), Οκκάς (84' Γκιγκαλασβίλι), Κολαούτι (90+9' Μπεν Σουσάν).
ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Χοσέ, Αλαμπί, Αντράδε, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες (77' Τέιλορ), Λεάντρο, Ασίς, Πλατινί, Εφραίμ (46' Γκικίεβιτς), Σκέμπρι.

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague