Beach Soccer: Συναρπαστική αρχή

Με δύο αγώνες άνοιξε την Παρασκευή (26/7) η αυλαία της τελικής φάσης του 13ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Beach Soccer Open στο Βραχάτι Κορινθίας.

Τα παιχνίδια ήταν συναρπαστικά και για μία ακόμα φορά αποδείχτηκε ότι το άθλημα του καλοκαιριού είναι το Beach Soccer. Οι αγώνες που διεξήχθησαν την Παρασκευή, Chantat – Ηθοποιοί και Una Manita – Ρωμαίοι ήταν στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής.

Στον πρώτο αγώνα η Chantat κέρδισε τους Ηθοποιούς στα πέναλτι. Η κανονική διάρκεια έληξε 6-6, η παράταση δεν είχε σκορ και στα πρώτα πέναλτι οι νικητές σκόραραν με τον Μουστάκη και οι ηττημένοι αστόχησαν με τον Αράπογλου, τελικό σκορ 7-6. Τα άλλα γκολ της Chantat σημείωσαν οι Βιδάλης (2) και από ένα οι Μπίρης, Μαυρογιάννης, Μουστάκης, Ν. Καραβίδας, ενώ για τους Ηθοποιούς σκόραραν οι Αράπογλου (3), Π. Βελέτζας (2) και ένα ο Χ. Αντωνόπουλος.

Επειδή η Chantat κέρδισε στα πέναλτι βάσει της προκήρυξης του πρωταθλήματος και των κανονισμών του Beach Soccer θα πάρει δύο βαθμούς έναντι τριών που είναι η νίκη στην κανονική διάρκεια του αγώνα ή στην παράταση.

Ηθοποιοί: Πετράκης, Αράπογλου, Χ. Αντωνόπουλος, Παπαϊωάννου, Π. Βελέντζας, Δ. Βελέντζας, Μαρτίνος, Κλαδάκης, Π. Αντωνόπουλος, Κοσκολέτος, Αράπι.

Chantat: Γαβαλάς, Μπίρης, Δ. Καραβίδας, Μαυρογιάννης, μουστάκης, βιδάλης, Οικονομόπουλος, Ν. Καραβίδας.
Διαιτητές: Δημόπουλος, Βάλλας, Γιαννουρής.

Στον δεύτερο αγώνα οι Ρωμαίοι κέρδισε με σκορ 4-2 την Una Manita. Σκόραραν για τους νικητές από δύο γκολ οι Σχοινάς, Νικολέτος και για τους ηττημένους οι Κλάδης, Μητρόπουλος.

UNA MANITA: Σκεμπέρης, Καραγιώργος, Μανίκης, Καραμπέτσος, Κλάδης, Ορφανός, Μητρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Κομιώτης.

ΡΩΜΑΙΟΙ: Κατσιαούνης, Βερβέρογλου, Ξηνταρόπουλος, Σχοινάς, Κουκουλής, Καντάς, Καλύβας, Νικολέτος, Μώρος.