Παράταση για Μπαρτσελόνα, 2-2 με Μπιλμπάο (video)

Στις καθυστερήσεις ισοφαρίστηκε η Μπαρτσελόνα από την Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές» και θα πρέπει να περιμένει για τη μαθηματική κατάκτηση του τίτλου.

Τη νίκη επί της Μπιλμπάο και ταυτόχρονα ήττα της Ρεάλ Μαδρίτης από την Ατλέτικο ήθελε η Μπαρτσελόνα για να πανηγυρίσει τον τίτλο στην Ισπανία. Παρόλα αυτά, στο δικό της παιχνίδι έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με την Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Ο Σουσαέτα στο 27’ μετουσίωσε την ανωτερότητα των γηπεδούχων σε γκολ ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. Στο 59’ όμως, μπήκε ο Μέσι στον αγωνιστικό χώρο και γύρισε μόνος του το ματς.

Στο 67’ ξεπερνώντας τέσσερις αντιπάλους, με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα έκανε την ασίστ στον Αλέξις για το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 90’ από τον Ερέρα.

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιραϊθόθ, Ιραόλα, Σαν Χοσέ (71΄ Ραμάλιο), Εκίθα, Αουρτενέτσε (73’ Ιμπάι Γκόμεζ), Γκουρπέγι, Ντε Μάρκος, Άντερ, Σουσαέτα, Αντούριθ (74’ Γιορέντε), Μουνιαΐν.
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βίκτορ Βαλντέζ, Ντάνι Άλβες, Πικέ, Αμπιντάλ (46’ Αντριάνο), Ζόρντι Άλμπα, Σονγκ, Τσάβι (59’ Μέσι), Αλκάνταρα, Σάντσεθ (78’ Ινιέστα), Φάμπρεγκας, Πέδρο.

ΠΑΟΚ: Ανακοίνωσε την απόκτηση Καμπερίδη
Άγγελος Λάτσιος: Σάστισαν η Λάουρα και η Βαλέρια με την φώτο του - Τα απίθανα σχόλιά τους!
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ανακοινώθηκαν 17 νέα… ολυμπιακά κρούσματα
ΝΒΑ: Ο Πολ αναζητά νέο συμβόλαιο 100 εκατομμυρίων

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Χρυσός Ολυμπιονίκης ο Μίλτος Τεντόγλου

Τζανάκης στο Newsbomb.gr: Διασωληνώθηκε 35χρονος στην Κρήτη - Είχε κάνει την πρώτη δόση του εμβολίου

Κορυφώνεται ο καύσωνας: Στους 47 βαθμούς Κελσίου το θερμόμετρο - Ο καιρός σήμερα, Δευτέρα (02/08)

Ανασχηματισμός ή εκλογές: Αν δεν βρέξει, θα χιονίσει

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Αποθεωτική υποδοχή για τον Στέφανο Ντούσκο στο αεροδρόμιο

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 - Ρεσιτάλ Τεντόγλου: Το απόγευμα είναι η απονομή; Τι ώρα;

Τραγωδία στα Πατήσια: Φωτιά σε διαμέρισμα με δύο νεκρούς

Οι Τούρκοι βάζουν ξανά τον Έβρο στο στόχαστρο...