ΠΑΟΔ – Αρναία 1-0

O ΠΑΟΔ ήθελε περισσότερο τη νίκη και την πήρε στο παιχνίδι του κόντρα στον Απόλλωνα Αρναίας, τον οποίο κέρδισε με 1-0.

Ηταν μια νίκη που δίνει βαθμολογική ανάσα στην ομάδα του Διοικητηρίου, η οποία εκτός από το νικητήριο γκολ είχε και άλλες ευκαιρίες και θα μπορούσε να αυξήσει το δείκτη του σκορ.

Από την πλευρά του, ο Απόλλων Αρναίας παρουσιάστηκε άκεφος, δεν έφτασε με αξιώσεις στην εστία του Καραβάρα, θα μπορούσε ωστόσο να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας αν δεν έχανε πέναλτι στο 21ο λεπτό του αγώνα.

Το «χρυσό» γκολ του ΠΑΟΔ πέτυχε μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα ο Δραγανίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 21ο λεπτό, ο Μακρής ανατράπηκε από τον Σταμπουλή ο διαιτητής Κατσάνης καταλόγισε πέναλτι, αλλά το σουτ του Παυλάκου απέκρουσε πέφτοντας στην δεξιά γωνία του ο Καραβάρας αποσοβώντας την ισοφάριση και  κρατώντας τη νίκη για την ομάδα του.

ΠΑΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ:  Καραβάρας, Σταμπουλής, Μούμκας, Βατάλης, Ζίφκας, Γεωργούλας, Στράντζαλης (63’ Φαρμάκης Δ.), Μπιμπισίδης (74’ Καρασαρίδης), Φαρμάκης Αλ., Δραγανίδης, Δράμπης (89’ Μπασκάκης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ:  Καραβελίδης, Μπάρας, Κουρτίδης (69’ Πολιτίδης), Καρατζάς, Τζιότζιος, Έλκας, Μακρής, Παυλάκος, Κούσας (55’ Σαλέπης), Μπαλτατζής, Καλφάκης (83’ Καλφάκης).

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Live Streaming ο πέμπτος τελικός στην Α1 μπάσκετ Γυναικών
NBA: Δεν υπάρχει! Οι Νάγκετς έκαναν ζέσταμα με παντόφλες - Αυτός είναι ο λόγος (video)
Πέθανε ο δημοσιογράφος Στράτος Σεφτελής
Λιονέλ Μέσι: Οδήγησε με οργια στην ανατροπή την Ίντερ Μαϊάμι - Συνεχίζει στην κορυφή (video)