Εθνικός Κατ. - Μακεδονικός Σ. 2-0

Υστερα από πέντε αγωνιστικές, ο Εθνικός Κατερίνης επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 2-0 του ουραγού Μακεδονικού Σιάτιστας.

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό και πήραν δίκαια τη νίκη. Το άγχος από τα πόδια των συμπαικτών του έδιωξε ο Δερμίσης, ο οποίος στο 38’ με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Δερμίσης έδωσε την πάσα στον Ελισιάδη, ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Αν και ο Εθνικός συνέχιζε να πιέζει και στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να σημειώσει άλλο τέρμα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Καρασκόρδας, Ζυγόπουλος, Δερμίσης, Ζαπουνίδης, Τζιάμας, Παπαβασιλείου (16’ Μπεκιάρης/ 69’ Γκουνταμάνης), Ελισιάδης, Μετενίδης, Κλιάνης, Συρανίδης, Κατσαμάγκας (67’Λαζαρίδης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Δαινάς Α., Γράβας (82’ Τέρτης), Τσιαούσης, Ντίνας, Λάτσιος, Στεργίου, Κατσούλης (80’ Ντέρος), Καραγκούνης, Δαινάς Δ. (46’Δεληγιάννης), Κωντσιόγλου Χ., Κωντσιόγλου Γ.