Δυναμική επιστροφή

Ο Εργοτέλης αντιμετώπισε τις Αμαζόνες Καλυβίων για την 9η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας γυναικών.

Ευεργετικά αποτελέσματα είχε για τον Εργοτέλη η διάρκειας δύο εβδομάδων, ξεκούραση. Με τις μηχανές να δουλεύουν... στο φουλ, επικράτησε των Αμαζόνων  με 5-1 κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Το σκορ του παιχνιδιού άνοιξε η Αραβιάκη στο 31’ με ωραίο σουτ βάζοντας μπροστά την ομάδα του Εργοτέλη. Λίγα λεπτά αργότερα και στο 33’ η Τριβιζάκη Ε. έστειλε για μια ακόμα φορά την μπάλα στα δίχτυα της Χαρακοπούλου κάνοντας το 2-0. Οι γηπεδούχες «ξαναχτύπησαν»  με την Σιδηρά στο 40΄ να πετυχαίνει ένα ακόμα γκολ έπειτα  από πέναλτι.  Στο 50’ η Αραβιάκη σκοράροντας για δεύτερη φορά στον αγώνα έκανε το 4-0 με σουτ. Δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα η Χούμα έκανε το 5-0. Στο 72’ οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να σκοράρουν το γκολ της τιμής  μετά το φάουλ που εκτέλεσε η Πρότι κάνοντας το τελικό 5-1.

Νέοι Εργοτέλη: Αποστολάκη , Κυδωνάκη (65’ Ταλαρίδου), Ξέρα, Καλλίστη, Σιδηρά, Τριβιζάκη Ε., Σημαιδάκη, Αραβιάκη (60’ Χούμα), Τριβιζάκη Γ. (49’ Σφακιανάκη), Πρασσά, Συμεωνίδου.

Αμαζόνες Καλυβίων: Χαρακοπούλου, Ζιώγα, Λάσκου, Κιάμου (58’ Χατζηκυριάκου), Μαρινοπούλου, Καλαντζή, Παπακώστα (78’ Μπούσιου), Βαμπούλα, Πρότι, Γιαννούλα, Αναστασοπούλου (62’ Ζάχου).

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα