Κεραυνός Θεσπρωτικού-Μετέωρα 1-2

Την τέταρτη συνεχή νίκη του πανηγύρισαν τα Μετέωρα που επικράτησαν 2-1 του Κεραυνού στο Θεσπρωτικό και έφτασαν στην τρίτη θέση.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και στο 25’ ο Γατσέλος έκανε το 1-0. Η απάντηση των Μετεώρων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Σιούτα να ισοφαρίζει στο 67’ σε 1-1. Το γκολ της νίκης για την ομάδα της Καλαμπάκας σημειώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Γιώργο Γραβάνη να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Πριν την σέντρα οι παίκτες και των δυο ομάδων κράτησαν ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πατέρα του ποδοσφαιριστή των Μετεώρων, Γιάννη Λιατσικούρα, που έφυγε από τη ζωή το πρωί της Κυριακής.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Φίντζος): Μπαντής, Πάνου, Φαρμάκης, Παπαδόπουλος, Λέτσος, Γατσέλος, Λέκκος, Ραχόπουλος, Λάππας, Φέκας, Κούσης

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χρήστος Αντωνίου): Γεωργίου, Χριστοδουλόπουλος, Σιούτας, Γκόβαρης, Παπαγεωργόπουλος, Μαντζάνας, Γραβάνης Γ., Γραβάνης Μ, Βουλτσίδης, Αγγελάκης, Αυγέρος

Ολυμπιακή Φλόγα: Έφθασε στη Μασσαλία το θρυλικό Belem
Χαλάει ο καιρός με πτώση θερμοκρασίας μέχρι το Σάββατο
Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!
Euroleague: Σπουδαίο "διπλό" και πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four