ΑΟ Φιλοθέης-ΑΣ Μετέωρα 0-2

Την πέμπτη του ήττα σε έξι εντός έδρας παιχνίδια γνώρισε ο ΑΟ Φιλοθέης, ο οποίος ηττήθηκε από τον ΑΣ Μετέωρα με 2-0

Με πρωταγωνιστή τον Γ. Γραβάνη, ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπούνε μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Φιλοθέη προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι αξιόλογο στην αντίπαλη εστία.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ (Δ. Νταλάκας): Βαρέλης, Τρομπούκης (46΄ λ.τρ. Γιαννούλης Δ.), Ζυγούρης, Μπιρμπίλης, Τσιγαρίδας Δ. (35΄ Μπάκας), Νάσιος, Παππάς (46΄ Λώλης), Γιαννούλης Θ., Νταλάκας, Θέμελης, Κυριακόπουλος.

ΑΣ ΜΕΤΕΩΡΑ: Γεωργίου, Σιούτας, Τσιαούσης, Μαντζανάς, Σκρέκας, Αυγέρος (67΄ Παπανικολάου), Γκόβαρης, Παπαγεωργόπουλος, Βουλτσίδης (83΄ Σαμούτης), Αγγελάκης, Γραβάνης Γ. (74΄ Γραβάνης Μ.).

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι