Γλυφάδα: «Έκοψε» τη... φόρα της Καρδίτσας!

Τέλος στο νικηφόρο σερί των πέντε νικών σε ισάριθμες αγωνιστικές των Ελπίδων Καρδίτσας έβαλε η Γλυφάδα που επικράτησε 2-1 εκτός έδρας με ανατροπή και πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 9 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε η Σρετένοβιτς για τις γηπεδούχους, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες έμειναν με 10 παίκτριες λόγω αποβολής της Ελένης Κακαμπούκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά κατάφεραν να απαντήσουν και να ισοφαρίσουν σε 1-1 λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα, η Καρδίτσα έχοντας και την αριθμητική υπεροχή πίεζε την αντίπαλό της, η οποία όμως κρατούσε το 1-1, με τις προσπάθειες των δύο ομάδων να είναι δύσκολες εξαιτίας του κακού αγωνιστικού χώρου και της βροχής.

Μάλιστα, η Καρδίτσα κέρδισε και πέναλτι για να πάρει εκ νέου το προβάδισμα, αλλά η τερματοφύλακας της Γλυφάδας, Ελένη Πελετίδου απέκρουσε την εκτέλεση της Κόγγουλη για να έρθει η Μπαροτσάκη και να διαμορφώσει το τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Κέρασε μπύρα τους φιλάθλους για το αντίο του ο Μάρκο Ρόις!
Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη