Δόξα Πετρούσας-Άρης Ακροποτάμου 3-1

Σημαντική νίκη στην προσπάθειά της για την παραμονή στην κατηγορία πέτυχε η Δόξα Πετρούσας, καθώς επιβλήθηκε 3-1 του Άρη Ακροποτάμου.

Μόλις στο πέμπτο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το αυτογκόλ του Παπαζούδη και πέντε λεπτά αργότερα, ο Λαζίδης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Χατζηνικολή. Ο Κωνσταντινίδης ανέλαβε την… εσχάτη των ποινών και έκανε το 2-0.

Στην συνέχεια, ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε στο 65’ με το σουτ του Αμιάδη, ωστόσο, στο 81’ ο Υψηλός διαμόρφωσε το 3-1. Μάλιστα, στο 90’ ο Τσομπαρτζής σκόραρε για τους φιλοξενούμενους, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

«Άρχοντας» του αγώνα ήταν ο Γκόγκος του συνδέσμου Θράκης.

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Λαμπρενουδάκης, Κώτιος, Ξενίδης, Τσαντάς, Κώτιος Δ., Παπαδόπουλος, Λαζίδης (65’ Παπαθεοδώρου), Μιχαλάκης, Κωνσταντινίδης (85’ Βραμέντσαλης), Υψηλός, Παπακωνσταντίνου (77’ Γάϊδας).

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Μαρούδας, Μεμούρης (66’ Αμιάδης), Σολακίδης (46’ Μανάφης), Παπαζούδης, Τσορμπατζής, Μαλακογιάννης, Καραγιαννίδης, Μακρής, Παπαδόπουλος Β., Σάσσος (66’ Σκούφης).

Euroleague: Παπαγιάννης και Καλάθης πήγαν στη Μονακό και το έριξαν στα… γαλλικά! (video)
Gala κάτω απ' την Ακρόπολη με συγκίνηση και αναμνήσεις από τον Παύλο Γιαννακόπουλο
Διαιτητής δεν απέβαλε τον Μέσι για να πάρει τη φανέλα του!
ΠΑΟΚ: Χωρίς Ζίβκοβιτς στο Βόλο