Εθνικός Ν. Αγιονερίου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-2

Νίκη και μάλιστα με διπλή ανατροπή πέτυχε ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου που επιβλήθηκε με 3-2 του ΠΑΟΚ Κρηστώνης.

Στο 35’ ο Δασκάλου άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Χαιρόπουλος ισοφάρισε στο 60’ για τους γηπεδούχους σε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 70’ με τον Παναγιωτίδη αλλά ο Εθνικός ισοφάρισε εκ νέου στο 85’ με πέναλτι του Χασάνογλου για να πάρει τελικά τη νίκη στις καθυστερήσεις μετά από πλασέ του Μακρή.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 75ο λεπτό με τον Μήτσικα.

Διαιτήτευσαν οι κ. Κλατζίδης, Σπυρόγλου και Ραβιλάκης από την Δράμα.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Τσιλβίτης, Χαραλαμπίδης (75’ Μαυρίδης), Χαριζάνης, Θοδωρής (46’ Μακρής), Αποστολάς, Γεωργιάδης (83’ Τσαγκαλίδης), Χαιρόπουλος, Αποστόλου, Βέρνης, Χασάνογλου, Μήτσικας.

ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ: Κυριακίδης, Τσαχαλίδης, Γαβριηλίδης, Λαζαρίδης, Νοβρατίδης, Παπαδόπουλος Σ., Κουτσάγιας, Παναγιωτίδης, Δασκάλου (89’ Παπάκης), Λογγινίδης (81’ Παυλίδης), Πόκτας.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα