ΠΑΟΚ-Πλατανιάς 2-1 (Κ20)

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να πάρει τη νίκη από τον Πλατανιά με 2-1.

Οι Χανιώτες ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 6’, χάρη σε τέρμα του Ντούπη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και η πίεση απέδωσε στο τέλος του αγώνα. Στο 90’, ο Πόποβιτς ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις ο Ταουσιάνης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Το παιχνίδι στο γήπεδο της Λητής παρακολούθησαν ο Ζήσης Βρύζας με τον Γερμάν Σιστιακόφ, ενώ το παρών έδωσαν πολλοί φίλοι του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Μπαντάνης, Ποζατζίδης, Πουγγουράς, Κιόσε, Πολύζος, Δεμιρτζόγλου (56' Γεωργιάδης), Πόποβιτς, Παπαδόπουλος (60' Ανδριόπουλος), Σαββίδης (73' Ταουσιάνης), Δεληγιαννίδης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κοκκαλάς, Μπουρμπάκης, Τσικουδάκης, Κ. Μαραγκουδάκης, Πατρικάκης, Ροκάκης, Ι. Μαραγκουδάκης (85’ Πάτα), Λίκα (90’ Μαμινάκης), Ντούπης (56’ Γαλανίδης), Τζαγκαράκης, Μιχαήλ

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ