Απάντησε με εξάρα η Γιουβέντους! (video)

Αμέσως μετά την ήττα της από την Ίντερ, η Γιουβέντους διέλυσε 6-1 την Πεσκάρα δίνοντας απαντήσεις!

Ύστερα από 49 αγώνες χωρίς ήττα, η Γιουβέντους για την προηγούμενη αγωνιστική, γνώρισε την… πίκρα χάνοντας 3-1 από τη Ίντερ στο γήπεδό της. Οι «μπιανκονέρι» όμως, δεν θα μπορούσαν να αφήσουν έτσι το γεγονός αυτό και με την πρώτη τους ευκαιρία απάντησαν εμφατικά.

Αυτό γιατί στην αναμέτρησή τους στο «Αντριάτικο» απέναντι στην Πεσκάρα, διέλυσαν την αντίπαλό της 6-1. Όλα είχαν τελειώσει από το πρώτο 45λεπτο όταν και το σκορ είχε φτάσει στα επίπεδα του 5-1.

Ο Βιντάλ στο 9’ άνοιξε το σκορ για τη «γηραιά κυρία» με τον Κουαλιαρέλα στο 22’ να κάνει το 2-0. Η αντίδραση των «δελφινιών» ήρθε στο 25’ όταν και ο Κασκιόνε μείωσε σε 2-1. Από εκεί και πέρα όμως, ήρθε η… καταιγίδα από τους «μπιανκονέρι».

Ο Ασαμόα στο 30’ έκανε το 3-1 για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 4-1 ο Τζιοβίνκο στο 38’. Το ρεσιτάλ του πρώτου ημιχρόνου, ήρθε στο τέλος του στο 45’ με τέρμα του Κουαλιαρέλα. Ο Ιταλός επιθετικός, κάνοντας χατ-τρικ διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα στο 53’.

ΠΕΣΚΑΡΑ: Περέν, Κόσιτς, Μποκέτι, Καπουάνο (46’ Καπράρι), Ζανόν, Νίλσεν, Κιντέρο, Κασκιόνε, Μοντεστό, Γιόνατας (54’ Βάις), Αμπρουσκάτο (65’ Βούκουσιτς)
ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μπαρτσάλι, Μπονούτσι, Κιελίνι (65΄Μαρόνε), Ίσλα (59’ Παντόιν), Βιντάλ, Πίρλο, Μαρκίσιο, Ασαμόα, Τζιοβίνκο, Κουλιαρέλα (68’ Μπέντνερ)

Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας