Αρης Ακροποτάμου – Οδυσσέας Αναγέννησης 3-2

Ένα παιχνίδι με ιδιαίτερες συγκινήσεις και ανατροπές ήταν αυτό που έγινε στο γήπεδο του Ακροποτάμου, ανάμεσα στον τοπικό Αρη και τον Οδυσσέα Αναγέννησης που έληξε με νίκη των γηπεδούχων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-1 παρά το γεγονός ότι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 43’ . Στο 85’ έμειναν με 10 παίκτες και οι φιλοξενούμενοι, στο 90’ ο Οδυσσέας ισοφάρισε 2-2, αλλά τελικά στις καθυστερήσεις ο Αρης πήρε τη νίκη με 3-2.

Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό, ενώ στο 6’ ο Σεφερίδης έδιωξε πάνω στη γραμμή σουτ του Μουσικάκη, αλλά ο διαιτητής έδειξε σέντρα θεωρώντας ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

Στο 43’ πήρε την άγουσα προς τα αποδυτήρια ο Σολακίδης αφήνοντας τους γηπεδούχους με 10 παίκτες.

Στο 55’ ο Παπαζούδης δίνει το προβάδισμα στον Αρη με 2-1, ενώ στο 85’ αποκαθίσταται η αριθμητική ισορροπία καθώς είναι η σειρά του Οδυσσέα Αναγέννησης να μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δάντσιου.

Στο 90’ σε εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους ο Μουσικάκης ισοφαρίζει σε 2-2 για να πάρει ο Αρης τη νίκη στο 93ο λεπτό με πλασέ του Μαλακογιάννη σε σέντρα - σουτ του Μαρούδα.

Διαιτητές: Παπαγγελής, Τριανταφύλλου, Δημητριάδης (ΕΠΣ Θράκης)

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Μαρούδας, Καμπερίδης, Σολακίδης, Σεφερίδης, Τσορμπατζής, Μαλακογιάννης, Παπαζούδης, Αμιάδης (46’ Τσέπα), Παπαδόπουλος (87’ Καραγιαννίδης), Σάσσος (71’ Μπαρμπαγιάννης).

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης (23’ λ.τ. Τρόντζιος), Μαυρουδόγλου, Μπακάλης, Μουσικάκης, Δάντσιος, Χατζάκος (77’ Μουρατίδης), Σαμουράκης (46’ Χουρουζίδης), Τσιαμπούρης, Ξανθόπουλος, Ζαγοριανός, Πούπης.

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ