Πεντάβρυσος - Εθνικός Κατ. 3-3

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στη Πεντάβρυσο, με τον Εθνικό Κατερίνης να αποδρά με τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) στις καθυστερήσεις.

Αν και οι καιρικές συνθήκες δεν ήταν οι ιδανικές, καθώς η βροχή με το χιόνι εναλλασσόταν, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων προσέφεραν πολύ καλό θέαμα με αρκετά γκολ. Το σκορ άνοιξε στο 16’ ο Γιάννης Γρηγοριάδης για τους γηπεδούχους, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 35’ όμως ο Κατσαμάνγκας ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 60’ ο Αντωνιάδης έδωσε με κεφαλιά εκ νέου το προβάδισμα στην Πεντάβρυσο, για το 2-1, όμως στο 7-0’ με εκτέλεση φάουλ ο Γκουνταμάνης έφερε πάλι το παιχνίδι στα ίσα (2-2). Στο 89’ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και πάλι 3-2 με πλασέ του Βασιλειάδη και όλα έδειχναν πως θα είναι το νικητήριο γκολ. Όμως στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παυλίδης βρήκε δίχτυα, παίρνοντας τον βαθμό για τον Εθνικό Κατερίνης.

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Τσίντζηρας, Μήνος, Μασμανίδης (46’ Μπορόζης), Κωνσταντινίδης, Σαλονικίδης (55’ Τοπαλίδης), Καραμανίδης, Γρηγοριάδης Θ., Σαχσανίδης, Παύλου (46’ Αντωνιάδης), Βασιλειάδης, Γρηγοριάδης Ι.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Καρασκόρδας, Θεοδοσιάδης, Δερμίσης, Ζαπουνίδης, Παυλίδης, Ελησιάδης, Κατσαμάνγκας, Ζυγόπουλος, Κλιάνης (71’ Βελίδης), Συρανίδης, Γκουνταμάνης

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50