Αργεντινή: Με Ρεγκέιρο η Λανούς (video)

Η Λανούς επικράτησε της «διψασμένης» για βαθμούς Ουνιόν Σάντα Φε με 2-0, το οποίο διαμόρφωσε το 75ο λεπτό ο Μάριο Ρεγκέιρο με πέναλτι.

Οι ουραγοί του Inicial και της τριετής κατάταξης ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα. Αντίθετα ο Σίλβιο Ρομέρο διαμόρφωσε το 1-0 υπέρ της Λανούς στο 22ο λεπτό. Τον 24χρονο επιθετικό ακολούθησε ο πρώην φορ του Άρη για το 2-0, σε φάση που αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο αμυντικός της Ουνιόν, Μπρούνο Μπιάτσι.

Στο άλλο παιχνίδι της δέκατης αγωνιστικής του αργεντίνικου πρωταθλήματος, οι Αρχεντίνος Τζούνιορς και Τίγκρε έμειναν στο 0-0. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες και φυσιολογικά κατέληξαν στη «λευκή» ισοπαλία.