Επιστροφή στις νίκες για Σαραγόσα (video)

Τη δεύτερή της νίκη στο  πρωτάθλημα πήρε η Σαραγόσα η οποία στο «Ρομαλέδα» επικράτησε χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα 3-1 της Οσασούνα.

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας ξέφυγε η Σαραγόσα η οποία για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος επικράτησε χωρίς να αντιμετωπίσει σοβαρές δυσκολίες με 3-1 της Οσασούνα. Ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού, Έλντερ Πόστιγκα μόλις στο 4’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Αρμεντέρος στο 29΄να ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Τιμόρ με αυτογκόλ έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους,  με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Απόνιο στο 71’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Σαπουνάρου, Αλβάρο Γκονζάλεζ, Παρέδες, Άμπραχαμ, Χοσέ Μάρι (73’ Ζουκουλίνι), Ρομαρίκ (61’ Μοβίγια), Ροντρίγκεζ, Απόνιο, Μοντάνιες, Πόστιγκα (69’ Αράντα)
ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Φερνάντεζ, Οϊέρ, Αρίμπας, Λόλο, Νάνο (68’ Νίνο), Λόε (75’ Ανάν), Τιμόρ, Σεγιούδο, Αρμεντέρος, Σίσι (57’ Λαμά), Σόλα.