«Διπλό» με Πόστιγκα για Σαραγόσα

Με τέρμα του Έλντερ Πόστιγκα στα τελευταία λεπτά, η Σαραγόσα πέρασε νικηφόρα 2-1 από το «Κορνέγια ελ Πρατ» επικρατώντας της Εσπανιόλ.

Την πρώτη της νίκη για το φετινό ισπανικό πρωτάθλημα πήρε η Σαραγόσα η οποία επικράτησε 2-1 της Εσπανιόλ εκτός έδρας κάνοντας την ανατροπή. Οι Καταλανοί προηγήθηκαν στο 43’ με τέρμα του Αλβάρο, ωστόσο στην επανάληψη και το 50’ ο Αλμπίν υπέπεσε σε πέναλτι που του κόστισε και την αποβολή.

Από τα 11 βήματα ο Απόνιο ισοφάρισε για να έρθει ο Πόστιγκα στο 89’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Αλβάρεζ, Λόπεζ, Ροντρίγκεζ, Μορένο (59’ Φορλίν), Καπντεβίλα, Σάντσεθ, Γκόμεζ, Άλμπιν, Βερντού, Βακάσο (59’ Τεχέρα), Αλβάρο (79’ Φοντέ)
ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Γκόνι, Γκονζάλεζ, Παρέδες, Άμπραχαμ, Πίντερ (69’ Άραντα), Χοσέ Μάρι, Οριόλ (46’ Ροντρίγκεζ), Απόνιο, Μοντάνιες (86’ Ορτί), Πόστιγκα.