Όλυμπος Αγιάσου-ΑΟ Δικαίου 0-2

Προβάδισμα ανόδου παίρνει ο ΑΟ Δικαίου, καθώς επικράτησε 2-0 του Όλυμπου Αγιάσου στη Μυτιλήνη, σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη στα μπαράζ.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα καλό, με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Ο καλός ρυθμός συνεχίστηκε στο δεύτερο μέρος, με την ομάδα από την Κω να καταφέρνει να ανοίξει το σκορ στο 73’. Ο Μυλωνάς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μ. Χατζηφούντας με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Ο Όλυμπος προσπάθησε να βγει μπροστά για να φτάσει στην ισοφάριση, ωστόσο ο ΑΟ Δικαίου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 0-2 με τον Σκαλέρη.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΓΙΑΣΟΥ: Καραβασίλης, Σπάχι, Καλουμτζής, Λύγκος, Τσιθριώτης, Τσιμπούκης (79’ Τόρρα), Λαλάς, Καζάνης, Βουργουτζής, Μαλακός (78’ Κουρβανιός), Σεραφίγκος

ΑΟ ΔΙΚΑΙΟΥ: Τσαραπατσάνης, Τσαλαπατάνης, Μποιλής Μ., Γκουντελίτσας, Δραμουντανής (35’ Χατζηφούντας Χ.), Φονσέκα, Πανόπουλος (79’ Σκαλέρης), Μποιλής Ζ., Μυλωνάς, Χατζηφούντας Μ., Μπαρτσελό (71’ Χιούσι).

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!