Νέα Καλλικράτεια-Απόλλων Αρναίας 2-1

Σε ένα ντέρμπι που τα είχε όλα, η Καλλικράτεια με γκολ του Λιονταρά στο 93’ κατάφερε και έκαμψε την αντίσταση του Απόλλων Αρναίας με 2-1.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό και χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες. Στο 80’ ο Λιονταράς άνοιξε το σκορ για την Καλλικράτεια, κάνοντας το 1-0, αλλά στο 85’ ο Τσιαντάρης με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για τον Απόλλωνα Αρναίας. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λιονταράς με ένα σουτ από τα 30 μέτρα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1, λυτρώνοντας την ομάδα του.

ΝΕΑ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ: Ιορδανίδης, Τσίγκας, Κλήμης (32’ Ατματζίδης/ 74’ Κατσαμακίδης), Δοκλοδήμος, Κατσόγλου, Μιχαηλίδης, Αποστόλου, Κρυστάλλης (82’ Στεργίου), Λιονταράς, Γεροθανάσης, Καραγάνης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ: Αθανασιάδης, Τζημητρέας (87’ Χατζής), Καρμοίρης, Στόικος, Τζιότζιος, Μαυρίδης (83’ Τσιαβδάρης), Παλασίδης, Τσιντογιάννης, Βερνής (79’ Κιάτος), Δημητρακόπουλος, Γιατσιάτσος.

Europa Conference League LIVE: ΠΑΟΚ – Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Volley League: Ματσάρα και μείωσε ο Παναθηναϊκός
ΕΟΚΑΝ: Επιβεβαίωση από FIFA - «Κανένα θετικό δείγμα Έλληνα παίκτη»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Στα προημιτελικά του Barcelona Open – Άντεξε στην πίεση του Μπαένα