Πάμισος-Αχαϊκή 2-2

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στη Μεσσήνη, όπου Πάμισος και Αχαϊκή αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Το παιχνίδι είχε εντυπωσιακό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα της Κάτω Αχαγιάς να ανοίγει το σκορ στο 2’ με τον Σπανό για το 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν αμέσως και στο 12’ ο Μωράκης ισοφάρισε σε 1-1. Στο 25’ ο Π. Νιφόρας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Αχαϊκή (1-2). Ο Πάμισος συνέχιζε να πιέζει και στο 41’ είχε δοκάρι σε σουτ του Αντωνίου, ενώ στο 44’ ο Γ. Καλογέροπουλος ισοφάρισε τελικά σε 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα και η υψηλή θερμοκρασία έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο να μην αλλάξει κάτι.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Κατσίποδας, Τρίψας, Χρήστου, Φιλόπουλος, Δασκαλάκης (46’ Αρβανίτης), Μωράκης, Βαβαρούτσος, Δημητρακόπουλος (46’ Αποστολίδης), Κουλόπουλος, Αντωνίου (43’ Γερμάνης), Καλογερόπουλος Γ.

ΑΧΑΪΚΗ: Καλιαμάνης (53’ Παπαδημητρίου), Γερασιμόπουλος (12’ Νιφόρας Π.), Κοτσολιάς, Μπεκίρης, Γερασιμόπουλος Α., Ανδριέλος, Νιφορόπουλος, Φίλιππας, Μπιρζανιώτης, Βικελάτος, Σπανός (83’ Ξένος)