Ακρίτας Χανίων - Ιεράπετρα 2-1

Ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής έμεινε ο Ακρίτας Χανίων, μετά τη νίκη του με 2-1 επί της Ιεράπετρας, για την 18η αγωνιστική του 10ου ομίλου του περιφερειακού πρωταθλήματος.

Η Ιεράπετρα άνοιξε το σκορ στο 45' με τον Γκίνη, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Χανίων βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Στο 70' ο Καραδάκης έφερε το ματς στα ίσα και πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (85') ο Ν. Θεοδωρακάτος έδωσε τη σημαντική νίκη στον Ακρίτα.

ΑΚΡΙΤΑΣ: Μπραουδάκης, Χαλκιαδάκης (54’ Καραδάκης), Κονονένγκο, Μουμίν, Κελαηδής, Τσαγκαράκης, Καλπάκης (70’ Μ. Πετράκης) (75’ Ανυτσάκης), Ν. Θεοδωρακάτος, Σηφακάκης, Ορφανός, Μάνος.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ: Αλευράς, Μαστοράκης, Τσαμπανάκης (71' Τοψιδέλης), Τσελέπης, Χατζάκης, Παυσανίδης, Γκίνης (67’ Κουγιουμτζάκης), Χατζηγιαννάκης, Δεδελετάκης, Χατζηανδρέου, Δασκαλάκης.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ