Φιλυριακός… έξι αστέρων

Ούτε ένα ούτε δύο αλλά... έξι γκολ σημείωσε ο Φιλυριακός κόντρα στις Αμαζόνες, στο πλαίσιο του εξ αναβολής αγώνα της Β' κατηγορίας γυναικών, επικρατώντας με 6-2 της ομάδας των Καλυβίων

Ο Φιλυριακός από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξε την ανωτερότητά του, με την Μάινου να έχει την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο πρώτο λεπτό με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι της Παπαδοπούλου. Στο 12' η Ψιλοφίτη άνοιξε το σκορ με πλασέ, ενώ στο 33' η Μάινου νίκησε σε τετ α τετ την Παπαδοπούλου κι έκανε το 2-0. Στο 40' η Οικονόμου μείωσε σε 2-1, όμως, ένα λεπτό αργότερα (41') η Λιπίτσκα «απάντησε» με κεφαλιά κάνοντας το 3-1. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, συγκεκριμένα στο 42', η Λιπίτσκα «χτυπώντας» για δεύτερη φορά στον αγώνα με πλασέ έκανε το 4-1.

Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο με τη Σίσκου στο 65' να μειώνει σε 4-2, ενώ στο 71' η ομάδα της Φλώρινας σκόραρε ακόμα ένα γκολ με σουτ της Πασούρη. Στο 86' η Καρατζά με πλασέ «έγραψε» το τελικό 6-2.

ΦΙΛΥΡΙΑΚΟΣ: Βασιλείου, Κάτι, Ζίκου, Καρατζά, Λάπα (66' Τσαμπαζή), Τορλαχίοδυ, Πέικου (80' Νικολοπούλου), Ψιλοφίτη (86' Μίσιου), Λιπίτσκα, Μάινου, Μπασούρη.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Παπαδοπούλου, Μαργαρίτη, Μαγκούτη, Καραλή, Σίσκου, Καψάλη, Οικονόμου (87' Μαρινοπούλου), Χριστοδούλου (88' Τζιουβάρα), Ματζιούκη, Καλλατζή, Παπά (68' Ράκου).