Πατούχας-Ασίτες 1-0

Μεγάλη νίκη που του δίνει το... φιλί της ζωής πήρε ο Πατούχας, αφού νίκησε 1-0 τις Ασίτες, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν πολύ καλή ευκαιρία, όταν ο Τσερεβελάκης μέσα από την μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά, στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Στο 34', η άμυνα των γηπεδούχων αδράνησε, ο Σταυρακάκης ανατράπηκε και ο ρέφερι, καταλόγισε αμέσως το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο Σταυρακάκης όμως ο Χωματάς έπεσε σωστά και μάλιστα με διπλή προσπάθεια πραγματοποίησε την επέμβαση του αγώνα. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Πατούχας έφυγε στην αντεπίθεση ο Καστελλιανάκης σέντραρε και ο Μπιτσακάκης από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει, όμως ο Ζαφείρης στο δεύτερο δοκάρι δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 48', ο Άγγελος Καστελλιανάκης με καταπληκτική πάσα, έβγαλε τον Μιαούλη μόνο απέναντι από τον Χαραλαμπάκη, ωστόσο ο τελευταίος με τα πόδια, έσωσε τις Ασίτες από το 2-0.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Οικονομάκης σέντραρε, ο Σταυρακάκης ολομόναχος και με το Χωματά εξουδετερωμένο, κατάφερε να χάσει την ευκαιρία του αγώνα. Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι, με τους γηπεδούχους να «πιάνουν» τις Ασίτες στους  19 βαθμούς.

Πατούχας (Βασίλης Καραΐσκος): Χωματάς, Μ. Μπιτσακάκης, Κάτελας, Σουργιάς, Κουνενάκης, Γ. Καστελλιανάκης, Καραντινάκης, Μιαούλης (λ.τ Λουλάκης), Άγγ. Καστελλιανάκης, Μ. Μπιτσακάκης (91'Ραπτάκης), Ζαφείρης (81'Μπελιμπασάκης)

Ασίτες (Δαύιδ Φραγκιαδακης): Χαραλαμπάκης, Γ. Ρουμπάκης, Ιατράκης (81'Κ. Ρουμπάκης), Φαρκώνας, Μπερερής (68' Καρδαμίτσης), Μιχελιδάκης (91'Ζουριδάκης), Δομάζος, Τσερεβελάκης, Οικονομάκης, Ανδρεαδάκης, Σταυρακάκης

EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν