Σοκ για Φλαμένγκο στο «Joao Havelange»

Στο 75ο λεπτό η Φλαμένγκο ήταν μπροστά με 3-0, αλλά τελικά ήρθε... ισόπαλη 3-3 με την Ολίμπια σε ματς που ολοκλήρωσε την τρίτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Ο αγώνας άρχισε με συνθήματα υπέρ της επιστροφής του Αντριάνο στην Φλαμένγκο. Ήταν φανερό πως οι οπαδοί των «κοκκινόμαυρων» θέλουν όσο τίποτα άλλο τη μεταγραφή που προανήγγειλε ο Ροναλντίνιο.

Ο πρώην άσος της Μπαρτσελόνα, μάλιστα, διαμόρφωσε το 2-0 με πέναλτι στο 55ο λεπτό και ήταν ιδιαίτερα κεφάτος σε όλο τον αγώνα. Νωρίτερα, στο 37ο λεπτό ο Νταρίο Μποτινέλι σήμανε την έναρξη του... πάρτι ανοίγοντας το σκορ. Όταν ο Λουίς Αντόνιο Μοράες διαμόρφωσε το 3-0, ελάχιστοι περίμεναν αντίδραση της Ολίμπια, αφού αυτή είχε ελάχιστες ευκαιρίες μέχρι να δεχθεί το τρίτο γκολ στο 63ο λεπτό.

Ωστόσο, στο 76ο λεπτό ο Πάμπλο Ζεμπάγιος μείωσε σε 3-1 για τους Παραγουανούς και ακολούθησε το αριστερό πόδι του Λουίς Καμπαγιέρο που «έγραψε» το 3-2. Εν τέλει, ο Βλάντιμιρ Μαρίν ισοφάρισε σε 3-3 στο 88ο λεπτό προκαλώντας το απόλυτο... σοκ στους οπαδούς της Φλαμένγκο.

Φλαμένγκο: Βιντότι, Ζούνιορ, Ντάβιντ, Γκαλιάρδο, Γκονζάλεζ, Μοράες, Μποτινέλι, Μουράλια, Ροναλντίνιο, Τόμας (78' Νεγκεμπουέβα), Βάγκνερ Λοβ.
Ολίμπια: Σίλβα, Ρομέρο, Νάχερα,Αριόσα, Μέζα, Ορτεμάν (72' Χόμπεκερ), Αράντα (62' Ζεμπάγιος), Μάρον, Φ. Καμπαγιέρο, Λ. Καμπαγιέρο, Μπιανκούτσι.

Παρακάτω η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου:

1. Φλαμένγκο (Βραζιλία) 5
2. Ολίμπια (Παραγουάη) 4
3. Λανούς (Αργεντινή) 4
4. Έμελετς (Εκουαδόρ) 3

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον