Φιλοθέη Άρτας-Πίνδος Κόνιτσας 2-1

Αγχώθηκε αλλά τα κατάφερε η Φιλοθέη η οποία, μετά την κατάκτηση του κυπέλου, πανηγύρισε ακόμα μία νίκη αυτή τη φορά επί της Πίνδου με 2-1.

Η Φιλοθέη μπήκε δυνατά στο ματς αποφασισμένη να πετύχει το γρήγορο γκολ για να λυθούν τα πόδια των ποδοσφαιριστών. Το κατάφερε στο 4’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργίου. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση με σκοπό να πετύχουν κι άλλα γκολ για να κλειδώσουν το αποτέλεσμα. Ωστόσο το ημίχρονο έκλεισε με το ρευστό 1-0. Στην επανάληψη το έργο έμοιαζε με του πρώτου ημιχρόνου καθώς στο 51’ με εκτέλεση πέναλτι του Μπαλάφα έγινε το 2-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Μπονόβα στο 82’.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ: Τσάκαλος, Γιαννούλης Σ., Καραθανάσης, Κακάβας, Παπαρούνης, Δάρδας, Γιαννούλης Θ. (76΄ Ρούμπος), Ευταξίας, Γεωργάκης (46΄ Μπιρμπίλης), Μπαλάφας, Γεωργίου (90΄ Κολιός).

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Καϊσίδης, Βλάχος, Μπονόβας, Βαζάτης, Πούλιος, Γερονάτσιος (77΄ Μούρας), Χαλούλος, Κυρτσόγλου, Μπαμπούλιας, Δημόπουλος (56΄ Γιάτσε), Μουρεχίδης.

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Με Πετρούσεφ στην 12άδα για το Game 2 οι «ερυθρόλευκοι»