Έπιασαν… κορυφή οι Πιερίδες

Τη νίκη 3-0 πήραν οι Πιερίδες Μούσες κόντρα στις Αμαζόνες Καλυβίων στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι Πιερίδες μετά τη σημερινή (04/03) τους νίκη σκαρφάλωσαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας συγκεντρώσει 21 βαθμούς.

Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν την ανωτερότητά τους με την Καπέτα να ανοίγει το σκορ στο 10'.

Στην επανάληψη η Σκαμπαρδόνη έστειλε για μια ακόμα φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Παπαδοπούλου κάνοντας το 2-0, ενώ στο 80' η Τσακιρίδου «έγραψε» το τελικό 3-0.

ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ: Τσιώλη, Παπάζογλου, Καπέτα, Σαββίδου, Φίλιου, Τσακιρίδου, Σκαμπαρδώνη, Μιχαηλίδου Ν. (80' Κατσίμπουρα), Ναυβροζίδου (83' Μιχαηλίδου Ε.), Ασιχίδου, Καρασίμου (70' Γάτσιου).

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Παπαδοπούλου, Σίσκου, Τζιουβάρα, Καψάλη, Μαργαρίτη, Καλαντζή Οικονόμου, Ματζιώρου, Δραγούτσου, Καραλά, Μητσογιάννη

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»