Ελπιδοφόρος-Περιστέρι 3-0

Άνετη νίκη σημείωσε ο Ελπιδοφόρος με αντίπαλο το Περιστέρι με το τελικό 3-0 να αντικατοπτρίζει πλήρως τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.

Η ομάδα της Κηφισιά συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της στο πρωτάθλημα της Δ’ Εθνικής παραμένοντας στην πρώτη θέση του 8ου ομίλου. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ελπιδοφόρος ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος της αναμέτρησης από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό του ματς με το Περιστέρι να δείχνει ανήμπορο να αντιδράσει σε κανένα από τα γκολ που δέχθηκε και μοιραία ηττήθηκε από μια ανώτερη ομάδα. Στο 4’ ο Ελπιδοφόρος πήρε «κεφάλι» στο σκορ με τον Λυμπέρη. Στο 30’ ο Ευσταθίου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του «κλειδώνοντας» το ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα, παρόλα αυτά στο 70’ ο Καραμπάς σημάδεψε το δοκάρι του Ψύχου αλλά πέντε λεπτά αργότερα στο 75’ ο Βέρμπης έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και τελικό, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην αναμέτρηση.

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Ιωσήποιυ, Στασινός, Καραμπάς, Λίτσος, Λυμπέρης (59' λ.τρ. Χόρτσας), Ευσταθίου (82' Ντούμος), Κορακάκης (73' Στρατάκης), Καραμέρης, Βέρμπης, Γκουτσούλας, Κακλαμάνος

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Ψύχος, Βαγγέλης, Βασίλογλου, Ποστόλης, Θανόπουλος, Χέλμης (54' Πλέστης), Μπόσιος, Αθανασίου, Νησαριώτης, Μπελής, Ελευθεριάδης (70' Παπαδόπουλος)

Επίθεση με καυστικό οξύ: Στην εντατική 26χρονος διεθνής ποδοσφαιριστής (vid)
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του καθοριστικού Game 5
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι και Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ
NBA: Νέο break οι αγριεμένοι Τίμπεργουλβς στο Ντένβερ, στα «σχοινιά» οι Πρωταθλητές!