Εράνη Φιλιατρών- Ατρόμητος Λάππα 4-2

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στα Φιλιατρά, όπου η Εράνη επικράτησε 4-2 του Ατρόμητου Λάππα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με κεφαλιά του Μπαστακού. Στο 32’ ο Μικελάτος έκανε το 2-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα σημείωσε και δεύτερο γκολ, για το 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 60’ ο Γεωργιόπουλος έκανε το 4-0 και κάπου εκεί… ξύπνησε ο Ατρόμητος. Με δύο γκολ του Αγγελόπουλου στο 70' και το 81' μείωσαν οι φιλοξενούμενοι σε 4-2.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Καραχάλιος, Φουρναράκος, Μπαστακός, Ντηνιώτης, Κώτσος, Γεωργιόπουλος (70’ Νινιός), Ανδριόπουλος, Μ. Γρηγορακάκης (89’ Καραβίτης), Μικελάτος (65’ Χρονόπουλος), Κόλλιας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Αγγελόπουλος, Γιαννακόπουλος, Λιβάνης, Μούζος (33’ Χ. Βέρρας), Αντωνόπουλος, Κυριαζόπουλος, Γραμματικόπουλος, Πολίτης, Τσιάτο (73’ Μπούρδος), Μπάρδης (56’ Λ. Αγγελόπουλος), Νάτσης.

Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες