Στο 88’ ήρθε η νίκη για την Καλλιθέα

Τη νίκη 2-1 κατάφερε να πάρει, στο 88', η Καλλιθέα στο εκτός έδρας ματς κόντρα στον Βόλο στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Η υπεροχή που είχε ο Βόλος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν κατάφερε να φέρει το αναμενόμενο αποτέλεσμα, με την μπάλα να μην του κάνει τη χάρη όπως... στην Καλλιθέα η οποία κατάφερε να σκοράρει και να πάρει τη νίκη στο 88'.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες βρήκαν το δρόμο προς το τέρμα με την Πλυτά να κάνει το 1-0. Οι γηπεδούχες έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με την Γιοβάνοβιτς ωστόσο η Κουτραφούρη έστειλε για μια ακόμα φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Αναστασάκη «γράφοντας» το τελικό 2-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι από την πλευρά του Βόλου υπάρχουν πολλά παράπονα για την διαιτησία καθώς ο διαιτητής δεν έδωσε τον χρόνο των καθυστερήσεων (περίπου 10') με τους ιθύνοντες να αναμένεται να κάνουν καταγγελία στην ΕΠΟ για τις αποφάσεις του ρέφερι.

ΒΟΛΟΣ 2004: Αναστασάκη, Γουγούση, Πελεκούδα, Μπαλαμούτη (58' Ζίγρα), Γκαλ, Οικονόμου (52' Αναγνωστοπούλου),Τραΐκοβιτς, Δημητρίου (56' Γουγούση), Γιοβάνοβιτς, Μαλλισιώρα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Χρυσογονίδου, Πλυτά, Μπουσιου (44' Νικολάου), Φαίου, Ζουμπουλάκη, Κατσικάρου, Μωραΐτου (72' Κριτσιμίλιου), Σαχινίδου, Κουτραφούρη, Κοντομίχη, Μιχαλακίδη.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: «Συναρπαστική στιγμή ο ημιτελικός», σύμφωνα με τον Έμερι
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: «Πάτησε» Αγγλία η «ερυθρόλευκη» αποστολή
Τεντέσκο: «Οριστικά χωρίς Κουρτουά στο Euro 2024»
Euroleague: Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να γίνει η πρώτη ομάδα του Final Four