Περδίκκας-Κάστορας 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Περδίκκας και Κάστορας για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής, με το χιόνι να πέφτει 90 λεπτά.

Το παιχνίδι είχε λίγες φάσεις, καθώς το πολικό κρύο δεν επέτρεπε στους παίκτες να αγωνιστούν όπως θα ήθελαν. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21’ όταν μετά από σέντρα του Κίλη ο Τσαγκαλίδης με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0. Η ισοφάριση για την ομάδα του Κάστορα ήρθε στο 40’ μετά από μια φάση διαρκείας. Ο Τζιώτζης εκτέλεσε κόρνερ ο Παναγιωτίδης έπιασε τη κεφαλιά η μπάλα βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι στην επαναφορά ο Πολύζου σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα βρήκε στο Παπαδόπουλο που επέστρεφε στην εστία του και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Περδίκκας είχε κάποιες καλές στιγμές, με καλύτερη μια φάση στο 90’, όπου ο Τέγος δεν απέκρουσε σωστά εκτέλεση φάουλ του Κίλη και μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια πάνω στη γραμμή.

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ: Παπαδόπουλος, Γετίμης, Κοντογουλίδης (51’ Νικολαΐδης), Μπαμπάρης, Τσαγκαλίδης, Μπουράκης (74’ Γεωργιάδης), Συμεωνίδης, Κίλης, Χαϊτίδης, Έμερσον, Παπαδόπουλος.

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ: Τέγος, Καραμαλής, Τομόπουλος (46’ Δασκουλίδης), Παναγιωτίδης, Σιοπόβου, Φλίνδρης, Αντωνιάδης, Καραβασίλης, Τζιώτζης, Πολύζου (60’ Παπαθανασίου), Μήλιος.

Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25
Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video