Αστέρας Αμαλιάδας – Εικοσιμία 5-0

Σημαντική νίκη ψυχολογίας πήρε ο Αστέρας Αμαλιάδας που διέλυσε με 5-0 την Εικοσιμία.

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε ο Αστέρας Αμαλιάδας που επικράτησε εντός έδρας της Εικοσιμίας με 5-0. Στο 13’ ο Γιάννης Παρασκευόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Ρούνη στο 29’ να κάνει το 2-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Φώτης Παναγόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν άλλαξαν πολλά, με τον Παρασκευόπουλο να κάνει το 4-0 στο 55’ και τον Πανγόπουλο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 65’.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Παναγιωτόπουλος, Δόντος, Νούλας, Ρούνης, Παναγιωτόπουλος Δ, Παναγόπουλος Γ, Παρασκευόπουλος, Παναγόπουλος Φ (54’ Αρουτίδης), Παρασκευόπουλος Χ (46’ Σταυρούλιας), Αντωνόπουλος (73’ Γκρίλας), Παπαθεοδώρου.
ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ: Καραΐσκος, Αποστολάτος, Κουλάκης (76’ Γεωργόπουλος), Δούκας, Μινέτος, Χαραλαμπόγλου (56’ Αρόιτ), Ψαριανός (56’ Πολάκης), Γερασιμάτος, Αντωνάτος, Αλεξανδράτος, Κοσιανός.