Δόξα Χέρσου – ΠΑΟΔ 2-1

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίωρο και ένα ακόμα στο τελευταίο δεκάλεπτο η Δόξα Χέρσου νίκησε με 2-1 τον ΠΑΟΔ στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Ορφανίδη και στο 82΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο παίκτη. Ο ΠΑΟΔ το μόνο που κατάφερε ήταν να επιτύχει το γκολ της τιμής ένα λεπτό πριν τη λήξη του αγώνα με τον Μπασκάκη (89΄).

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ:  Ταταρίδης,  Φερεσίδης,  Μπαρχουρνταρισβίλι, Παπάκης, Ούλιος, Βασιλειάδης, Κωνσταντινίδης (78ʼ Κατικαρίδης), Ορφανίδης, Τακαβάκης (71ʼ Θεοφανίδης), Γεωργιάδης,  Αποστολίδης (31ʼ Αϊβαζίδης).

ΠΑΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ:  Καλαβάρας, Κουτούλας, Πεχλιβανίδης, Βατάλης (73ʼ Καραδήμος), Σερσέμης, Δραγανίδης, Σταμπουλής (55ʼ Καλλίας), Γεωργούλας, Θεοδωρίδης, Δράμπης, Μουμτζης (64ʼ Μπασκάκης).

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι «Δικεφάλων» της Super League
Ολυμπιακός-Λαμία 4-1: Εντυπωσιακός πριν τον πρώτο ημιτελικό
Χωρίς κόσμο η Θύρα 7 στο "Γ. Καραϊσκάκης"
Super League 2: Νίκησαν κι ελπίζουν τα Χανιά