Παναργειακός – Δάφνη Ερυθρών 6-0

«Πάρτι» έκανε η ομάδα του Άργους απέναντι στην Δάφνη Ερυθρών, της οποίας επικράτησε με 6-0 για την 8η αγωνιστική.

Την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ είχαν οι φίλοι του Παναργειακού που βρέθηκαν στο γήπεδο, αφού η ομάδα τους επιβλήθηκε με 6-0 της Δάφνης Ερυθρών για την 8η αγωνιστική του 7ου Ομίλου στη Δ’ Εθνική.

Το σκορ άνοιξε ο Ελευθεριάδης στο 17’, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του στο 42’, ενώ ενδιάμεσα και συγκεκριμένα στο 24ο και στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, χρήστηκε δύο φορές σκόρερ και ο Τζιώρας.

Στην επανάληψη, ο Κουτσοδήμος έβαλε το πέμπτο γκολ για την ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 58’, ενώ ο Μπογάς πέτυχε ένα ακόμα τέρμα στο 67’ με τον Παναργειακό να παίρνει νίκη μεγάλων διαστάσεων.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γκοβέσης από τον σύνδεσμο Αρκαδίας.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Αντώνης Τζιέρης): Παπαδόπουλος, Δρούλιας, Σοφός, Νότης,. Μπόμπος., Λιάρος, Σαΐντ (55' Μπογάς), Ιασωνίδης (60' Φασουλής), Τζιώρας (46' Τριμπόνιας), Κουτσοδήμος, Ελευθεριάδης

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ (Μελέτης Σοφός): Γκιόκας, Κουτσοδήμος Π., Δερβίσης, Χιότογλου, Κουτσοδήμος Μ., Γκουρλάς, Κώνστας, Κουτσοδήμος Δ., Ανέστης, Κολόσης, Καρλέ

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης