«Τεσσάρα» για Πανσερραϊκή

Τη νίκη με 4-1 πήρε η Πανσερραϊκή κόντρα στις Αμαζόνες Καλυβίων στο εκτός έδρας ματς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα πήραν τον έλεγχο, ανοίγοντας το σκορ στο 34' με την Πανίδου, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, η Εξαδακτύλου, έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Μαγκούτη για το 2-0.

Στο 53’ η Πανίδου σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό της γκολ στον αγώνα έκανε το 3-0 για τις φιλοξενούμενες, ενώ στο 81’ ήρθε η απάντηση από της γηπεδούχες με την Οικονόμου να μειώνει σε 1-3.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε η Πανίδου στο 82’ η οποία σημειώνοντας χατ τρικ «έγραψε» το τελικό 4-1 για την ομάδα των Σερρών.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Μαγκούτη, Μαργαρίτη Β., Τζιουβάρα, Κάψαλη, Ράκου, Καλατζή, Οικονόμου, Χριστοδούλου (45' Καραλή), Δραγούτσου (45' Ράκου), Μητσογιάννη, Μαργαρίτη Π.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΗ: Σμυρνόγλου, Ζαφειροπούλου, Εξαδακτύλου, Καμιτσά , Μπεζιριανίδου, Μπουζδρου, Μπιμπή, Πανίδου, Ζαχαριά, Γεωργιάδου, Μπούζιου, Κηπουρού (70’ Μανιάκα).

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 0-0: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Παναθηναϊκός AKTOR: Στη “Χάλα Πιονίρ” ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος