Ομόνοια Πέτρας-Πίνδος Κόνιτσας 1-3

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Πίνδος με σκορ 3-1 στο γήπεδο της Ομόνοιας.

Η ομάδα της Κόνιτσας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς κατάφερε να γυρίσει το ματς και να φύγει νικήτρια από την Άνω Πέτρα.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν μόλις στο 7’ να προηγηθούν με τον Σταμούλη ο οποίος με ωραίο και δυνατό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0. Οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων δεν κράτησαν για πολύ, καθώς δύο λεπτά αργότερα η Πίνδος έφερε το ματς στα ίσα με τον Γιάτσε διαμορφώνοντας το 1-1 στο 9‘. Η Ομόνοια προσπάθησε να αντιδράσει και στο 23’ είχε δοκάρι σε προσπάθεια του Μαργαρίτη. Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο με την Ομόνοια να προσπαθεί για ένα δεύτερο τέρμα. Στο 54’ ο Σιώτας με πλασέ έκανε το 1-2 για την Πίνδο. Στο 67’ πάλι ο Γιάτσε διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΕΤΡΑΣ: Σταμάτης, Μαργαρίτης, Οικονόμου (46΄ Π. Σταμούλης), Ορφανός, Ε. Σταμούλης, Α. Παππάς (75΄ Κωνσταντάκης), Κατσαρός (57΄ Μανιφάβας),Τσάπαλης, Δερβένης, Γ. Παππάς, Χ. Σταμούλης,

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Καϊσίδης, Μούρας (83΄ Λάμπρου), Βλάχος, Βαζάτης, Μπονόβας, Γερονάτσιος, Γιάτσε, Χαλούλος, Σιώτας (68΄ Δημόπουλος), Μουρεχίδης, Μωυσιάδης (85΄ Κυρτσόγλου)

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»
Ρέντη: Στον εισαγγελέα οι κατηγορούμενοι χούλιγκαν - Απολογούνται οι πρώτοι 10 από τους 67
Μακάμπι: Εξαιρετικά αμφίβολος για το Game 3 o Μπόλντγουιν -Στην Κροατία για θεραπείες